Menteşe Onarımı

Laptop bilgisayarların taşınabilir olmasının gerekliliklerinden biri hafifi olmasıdır. Hafif olması bir avantaj olmakla birlikte aynı zamanda mukavemet söz konusu olduğunda dezavantaj haline dönüşmektedir. Düşük maliyetli, ince kasalı, hafif laptop imal etmek için içeriğindeki parçaları da ince yapmak gerekliliği bazen amacını aşarak bazı model laptoplarda kronik hasarlanmaya sebep olmaktadır.

 

Bunun en bariz örneklerinden biri laptop menteşe kırılması olarak karşımıza çıkmaktadır. Laptop menteşesi laptop kapağının açılıp kapanmasını sağlayan metal parçalardır. Bu metal parçalar hem kapağın hareketini sağlar hem de istenilen açıda tutulmasını...

 

Kırık menteşe laptop kasası, ekran kabloları  ve ekrana zarar verebileceği gibi laptopun kullanımı imkansız hale getirir. Kapak açılarak istediği açıda tutulamaz ve ağırlık diğer menteşeye bineceği için onun da kırılmasına sebebiyet verir.

 

Laptop menteşe onarımı oldukça basit bir işlem olmasının yanında tecrüve ve uzmanlık gerektirmektedir. Kırılan menteşe kaynak ile birleştirilir. Tecrübesiz ellerde yamuk, cılız, kısa kaynatılması halinde daha büyük kasa ve ekran arızalarına yol açabilmektedir. Kaynatılan kırık laptop menteşeleri çok ince metalden yapıldığından kaynak sırasında fazla ısınması durumunda eriyerek kullanılmaz hale gelmesi de oldukça muhtemel bir durumdur.

 

Laptop menteşe onarımı Ulutepe Bilgisayar Teknik Servisi olarak uzman olduğumuz konular arasında yer almaktadır Tüm marka ve model netbook ve notebook menteşe tamiri tecrübeli ekibimiz tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Menteşe onarımında müşterilerimize bir yıl firma garantisi vermekteyiz. Dilerseniz Laptop Onarımı konusunda makalemizi okuyabilir veya laptop onarımı konusundaki çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz.