Notebook Kasa Onarımı

Laptop kasaları ergonomik tasarımlarıyla her model, her marka laptop kendine has özellikler gösterir. Bilgisayar donanımlarıyla yazılımlarının farklılık gösterdiği gibi laptop kasa tasarımları her model için kendini gösterecek şekilde dizayn edilmiştir.

Laptop piyasasında pazarlama yöntemlerinden biri kasa tasarımıdır. Ne kadar keskin, albenisi yüksek olursa, özellikle gençler arasında o kadar sıklıkla tercih edilebilmektedir. Laptop kasası tasarlanırken görüntüsüyle birlikte iç ekipmanlarına uyumluluğu, hafifliği, sağlamlığı gibi konular önem arz etmektedir.

Hafiflikle sağlamlık birbirinin düşmanı olan iki mecburiyettir. Laptop kasası sağlamlığı kullanılan malzemenin kalınlığıyla doğru orantılı olmakla birlikte, kalınlığın artması aynı zamanda notebook ağırlığın artmasına sebep olmaktadır. Ağırlığın artması taşınabilir bilgisayar mantığıyla bağdaşmadığından, üreticiler optimum incelik – sağlamlık oranıyla diğer dizayn gerekliliklerini birlikte tasarlamak zorundadır.

Her ne kadar sağlam yapılmış olursa olsun, laptop kasa hasarı sürekli karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Tüm taşınabilir teknoloji sistemleri sürekli düşme riskiyle karşı karşıya kalmaktadır. Laptop düşmesi sonucu hasar gören ilk parça tabiki şiddeti karşılayarak bilgisayarın iç organlarına garantör olan laptop kasası olacaktır.

Laptop kasa onarımı doğru malzeme seçimi, el sanatı, tecrübe gerektirir. Kırılan parçaların birleştirilmesi nispeten kolaydır. Ancak bazen eksik parçaların dolgu yapılarak tamamlanması gerekmektedir. Yapılan dolgu görsel olarak düzgün olmasının yanında, laptop anakart, ekran kartı, fan, işlemci, ekran ekipmanlarına engel teşkil etmemelidir.

Ulutepe Bilgisayar Teknik Servisi olarak laptop kasa tamiri dahil tüm laptop arızaları onarılmaktadır. Ayrıca tüm onarım işlemlerinde fan temizliği, termal macun değişimi gibi rutin işlemler ücretsiz olarak yapılmaktadır. Notebook kasa onarımı dışında yaptığımız onarım işlemleri için laptop onarımı sayfamızı ziyaret edin.