Tablet Format Atma

Hayatımızı kolaylaştıran taşınabilir cihazların başında gelen tablet cihazlarda donanımın yanında gözardı edilen, aslında daha önemli olan yazılımdır. Yazılım bilgisayar sistemlerinin yaptığı fiziksel olmayan işlemlerin tamamını oluşturmaktadır. Yapılan herhangi bir toplama işleminden yazılan yazıya, oynanan oyundan seyredilen videoya tüm aktiviteler birer yazılım sayesinde mümkün olmaktadır.

Bilgisayar işletim sistemlerini oluşturan yazılımlarda kullanıcı hatası olsun olmasın bazen problem meydana gelebilmektedir. İşletim sisteminin hayati bölümlerinde meydana gelen yazılım hatalarının sonucunda genellikle tablet kullanılmaz hale gelebilmektedir. Neticede kullanıcının karşılaşabileceği en yaygın sonuç tablet açılmıyor şeklinde kendini gösterecektir. Genellikle tablet açılış ekranında uzun süre bekler ancak masaüstü görüntü gelmez.

Yazılım sisteminde oluşan problemlerin en kesin tedavisi laptop bilgisayarlarda sistem yükleme olarak karşılaşacağınız rom yüklemek olacaktır. Rom yüklemek basit bir işlem gibi görünse de hatalı bir yazılım kullanıldığında ilerleyen zamanlarda tekrardan sorun çıkartacaktır.

Tablet rom yüklemenin en büyük problemi tablette kayıtlı belgelerin kalıcı olarak silinmesidir. Bu yüzden belirli aralıklarla kullanıcılar tablet yedekleme yapması gerekmektedir. Tablet sistem yükleme dahil olmak üzere tablet 0narımı konusunda uzman kadromuzla Ulutepe Bilgisayar Teknik Servisi olarak hizmet vermekteyiz. Diğer hizmetlerimizi incelemek için TABLET ONARIMI sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.